יש הרבה דרכים שונות לצחצח שיניים

התשובה לשאלה זו תלויה בסוג מברשת השיניים שבה אתה משתמש. לדוגמה, אם יש לך מברשת שיניים ידנית, אז מומלץ להחליף אותה כל 3 חודשים. מצד שני, אם יש לך מברשת שיניים חשמלית, אז רצוי להחליף את ראש המברשת כל 3 חודשים.

מברשות שיניים מגיעות בכל הצורות והגדלים בימינו. ישנן מברשות שיניים ידניות שהן חד פעמיות או חשמליות שניתן להשתמש בהן במשך תקופה ארוכה לפני שהן זקוקות להחלפה. הכל תלוי מה יותר נוח למשתמש ומה הצרכים שלו.

באיזו תדירות לדעתך כדאי להחליף מברשת שיניים?

זו שאלה נפוצה בקרב רופאי שיניים ושינניות. התשובה למעשה אינה פשוטה כפי שהיא נראית. ישנם מספר גורמים שכדאי לקחת בחשבון כאשר קובעים באיזו תדירות להחליף את מברשת השיניים.

האם אתה מצחצח שיניים פעמיים ביום?

אם כן, אז אתה צריך להשתמש במברשת שיניים חדשה כל 3 חודשים בערך.

אם אתה מצחצח שיניים פחות מפעמיים ביום, אז אולי עדיף לך להשתמש באותה מברשת שיניים במשך 6 חודשים או יותר.

הסיבה היא שהחיידקים בפה שלנו יכולים להצטבר על זיפי מברשות השיניים שלנו ויכולים להוביל להצטברות רובד ואבנית על השיניים שלנו לאורך זמן. אם אנחנו לא

האם צחצוח שיניים נכון חשוב למניעת עששת?

צחצוח שיניים נכון חשוב למניעת עששת. ישנן שתי דרכים לצחצח שיניים. הדרך הראשונה היא למעלה ולמטה, והדרך השנייה היא מעגלית. הדבר החשוב ביותר שיש לזכור בעת צחצוח שיניים הוא לצחצח במשך שתי דקות לפחות.

יש כמה דברים שכדאי לדעת לפני שמתחילים לצחצח שיניים. ראשית, חשוב להשתמש בכמות משחת שיניים בגודל אפונה על זיפי מברשת השיניים. שנית, וודא שאתה מצחצח את כל הפה ולא רק בצד אחד או במקום אחד. שלישית, הקפד לצחצח את כל משטחי השיניים שלך כולל משטחי הנשיכה ומשטחי הלעיסה. ולבסוף, אל תשכחו להשתמש בחוט דנטלי!

צחצוח שיניים חשוב למניעת עששת. יש לצחצח לפחות פעמיים ביום, אך לא יותר מארבע פעמים ביום. צחצחו את השיניים במשחת שיניים פלואוריד והקפידו לצחצח גם את פנים הפה.

לעולם אל תפעיל לחץ רב מדי בעת צחצוח שיניים. אנשים מסוימים עשויים לחשוב שהם מצחצחים שיניים בצורה נכונה על ידי קרצוף חזק, אבל זה יכול לגרום לנזק לחניכיים ולשחוק את האמייל על השן שלך מה שמוביל לחורים.

טיפול אוראלי טוב יכול למנוע בעיות שיניים ולשפר את הבריאות

צחצוח שיניים הוא הדבר החשוב ביותר שאתה יכול לעשות לבריאות הפה שלך.

מברשת שיניים היא הצעד הראשון להיגיינת הפה. מברשות שיניים מגיעות במגוון צורות, גדלים וצבעים. אתה יכול לבחור כל מברשת שיניים שהכי נוחה לך.

כדי לצחצח שיניים נכון, החזק את מברשת השיניים בזווית של 45 מעלות כנגד השיניים והחניכיים בתנועת צחצוח קלה. צחצח את המשטחים החיצוניים של כל שן ולאחר מכן השתמש בתנועות סיבוביות כדי לנקות ביניהם.

צחצחו את הלשון עם הזיפים כדי להסיר חיידקים שנאספים גם שם.

חזור על שלבים אלה עבור כל המשטחים של כל השיניים עד שצחצחת את כולם פעמיים.
עבור פרטים נוספים בנושא של איך מצחצחים שיניים נכון? ורופא שיניים בנווה פריצקי מומלץ לגשת לאתר nave-pritzki.co.il

שטפו את הפה במים לאחר הצחצוח כדי להסיר שאריות של חלקיקי מזון או חיידקים מסביב

הצעד הראשון בצחצוח השיניים הוא לצחצח את המשטחים החיצוניים של השיניים ואת משטחי הלעיסה של הטוחנות. לאחר שצחצחת את המשטחים האלה, השתמש במברשת שיניים כדי לצחצח את המשטחים הפנימיים של השיניים שלך.

חשוב גם לצחצח בזווית של 45 מעלות כדי שתוכל להגיע לכל חלקי כל שן. צחצח את כל האזורים בתוך הפה שלך כולל הלשון, גג הפה והלחיים.

תהליך צחצוח השיניים הוא פשוט אך חשוב לא לדלג על אף שלב. אם אינך בטוח כיצד לצחצח נכון, שאל רופא שיניים או שיננית לייעוץ לגבי שימוש במברשת שיניים וכלים אחרים להיגיינת הפה.